Istrie – Medulin

22.02.2019

Istrijský poloostrov je oblíbený pro své křišťálové moře, atmosféru přímořských městeček a velmi dobrou dostupnost. Najdeme zde malebné zátoky, které bývají alespoň z části zalesněné, uměle upravované betonové pláže, které se střídají s oblázkovými a štěrkovými plážemi. Ve starobylých městech si pak můžeme prohlédnout množství historických památek. V oblasti Istrie nalezneme mnoho příjemných letovisek. V následujícím článku vás seznámíme s oblíbeným Medulinem.

Medulin

Medulin kdysi býval malou rybářskou vesnicí, nyní je ale moderním turistickým centrem, které patří k hlavním střediskům v oblasti Istrie. Nachází se 10 kilometrů jižně od Puly v nejjižnější části Istrie. Moře tvoří tři čtvrtiny medulinské riviéry a nabízí bohatou faunu a floru. Město je známé plážemi všeho druhu – najdeme zde pláže písčité, oblázkové ale i skalnaté. A to je velkou výhodou, každý návštěvník pláže si může vybrat přesně takovou, která mu vyhovuje.

Nejznámější pláží je pláž Bijeca dlouhá přes jeden kilometr. Tato pláž je kompletně písčitá a obklopená stromy, v jejichž stínu se skvěle relaxuje. Vzhledem k mírnému vstupu do vody, je tato pláž ideální pro rodiny s dětmi. Bijeca také poskytuje bohaté sportovní vyžití. Každý si tu najde to svoje – minigolf, tenis, fotbal, plážový volejbal nebo jízdu na koni. Milovníci potápění zde také nepřijdou zkrátka, přímo na pláži najdou širokou nabídku potápěčských kurzů. Až po tom všem dovádění dostanete hlad, zajděte do jedné z místních restaurací. Neexistuje zde snad nic lepšího, než usednout do restaurace s dobrou kávou nebo zmrzlinou a kochat se krásným pohledem na přilehlé ostrůvky a překrásné moře.

Až vás omrzí dovádění na pláži, zajeďte se podívat do archeologického naleziště Vižula, které se nachází v samotném centru města Medulin. Najdete zde starověké hrobky a pozůstatky římského impéria. Vižula je přímým důkazem o osídlení Evropy již v době mladší doby kamenné.

Mezi další oblíbená turistická místa patří starobylé město Pula, národní park Brijuni, Plitvická jezera, nebo mys Kamenjak.

Díky mnoha letním svátkům, budete mít příležitost ochutnat speciality místní kuchyně. Doporučujeme vyzkoušet istrijské prosciutto anebo speciality z darů moře.

Během pobytu v Medulinu si nenechte ujít příležitost navštívit města Rovinj, Poreč nebo Umag.

Přejeme vám příjemnou dovolenou!

not filtering via api