Kam vyrazit v Chorvatsku – TOP 10 zajímavých míst

Kam vyrazit v Chorvatsku – TOP 10 zajímavých míst

Rozhodli jste se, že letos opět vyrazíte do vašeho oblíbeného Chorvatska? Navštívili jste již několik míst a hledáte něco nového? Inspirujte se našimi tipy a navštivte 10 zajímavých míst na která budete dlouho vzpomínat.

Pro milovníky historie

Pokud patříte mezi fanoušky pevností, neměli byste vynechat tu v Dubrovníku. Jmenuje se Lovrijenac a najdete ji na seznamu světového dědictví UNESCO. Původní jádro stavby pochází již z 11. století. Místní obyvatele ji nazývají „Dubrovnický Gibraltar“. Pevnost Lovrijenac se nachází na útesu, 37 metrů nad mořským dnem. K pevnosti se můžete dostat procházkou z historického centra města a prodloužit si tak váš výlet o pár set kroků.

Milovníci historických měst by si neměli nechat ujít hlavní město Chorvatska – Záhřeb. Za návštěvu rozhodně stojí Záhřebská čtvrť Kaptol s novogotickou katedrálou, nebo horní část města Gornji Grad, která je nejstarší částí celého města.

Zaujala vás Velká čínská zeď, ale nemáte dostatek financí na to abyste ji mohli navštívit? Nezoufejte! Vydejte se na ostrov Pelješac do města Ston. Zde se nachází druhá nejdelší obranná zeď na světě. Po krátkém výšlapu se vám naskytne nádherný výhled na okolí.

Kdo si chce z Chorvatska odvést jedinečný kulturní zážitek, neměl by vynechat návštěvu Muzea neandrtálců v Krapině. Celá stavba je koncipována jako obydlí neandrtálců. Uvidíte několik expozic a atmosféra tohoto místa vás určitě vtáhne do pravěku.

 

Aktivní dovolená

Nechcete se celou dovolenou jen povalovat u moře? Vydejte se na horský masiv ve východní části Istrie – Učka. Odměnou za výstup vám bude překrásný výhled. Na západě italské Dolomity, na severozápadě slovinské Julské Alpy, na severu Kamnické Alpy a na jihu italské Grand Sasso.

Chcete-li zabavit svoje ratolesti a zároveň je trochu utahat zvolte Istralandii. Je to první aquapark v Chorvatsku, který najdeme v Britonigle na Istrii. V aquaparku je celkem 20 tobogánů, bazén s umělým vlnobitím, nebo hřiště na volejbal a plážový fotbal.

 

 

Filmová místa

Navštěvujete při své dovolené rádi místa, kde se natáčely seriály nebo filmy? V Chorvatsku vás určitě jako první napadne Vinnetou. Kdo by neznal Plitvická jezera z filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Už jste je ale skutečně navštívili?

Fanoušci Hry o trůny musí navštívit pevnost Klis. Leží kousek od dálnice vedoucí do Záhřebu, a tak je velmi dobře přístupná úplně všem. Společnost HBO si vybrala tuto lokalitu především pro její malebné položení nad soutěskou. V seriálu tato pevnost ztvárnila pevnost Meereen, kde Daenerys svrhla otrokáře.

 

Pro romantiky

Představte si, že se procházíte přístavem pro výletní lodě v chorvatském městě Zadar. Už to zní celkem romanticky. Pak narazíte na mořské varhany od architekta Nikoli Bašiće, kterým energii dodává samotné moře. Tyto varhany vydávají příjemné zvuky i při sebemenším vlnobití a přináší tomuto místu zvláštní tajemnou atmosféru.

Na závěr jsme si pro vás připravili ráj na zemi. Ztracený Odysseův ostrov. Jde o ostrov Mljet, kde se nachází dvě propojené laguny s mořskou vodou. Pohltí vás hlavně Malá laguna, zejména pak při úplňku, kdy se celá hladina nádherně třpytí.

 Inspirujte se oblíbenými objekty