Nejkrásnější pláže Chorvatska

Nejkrásnější pláže Chorvatska

Kdo navštívil Chorvatsko jistě ví, že v této zemi nalezneme mnoho krásných pláží a nejčistší moře z celé Evropy. Přinášíme vám pár tipů na ty nejkrásnější pláže, ať už oblázkové nebo písečné, které rozhodně stojí za to navštívit.

Zlatni Rat

Pláž Zlatni Rat je nejznámější na celém Jadranu. Najdeme ji na jižním pobřeží ostrova Brač. Pokud hledáte pravou romantiku, pak je to večerní procházka po této pláži. Takřka půl kilometrový vyčnívající mys, který je jinak z velké části obklopen lesem, obklopuje modř čistého moře. Zkrátka zde nepřijdou ani surfaři – pokud vane vítr, stává se z této pláže surfařská oáza.

 

Stiniva

Pláž Stiniva se nachází na ostrově Vis. Z širého moře ji sotva uvidíte, je obklopena mořskými soutěskami, které ji ukrývají. I přes to raději volte přístup po vodě, v opačném případě vás čeká dvacetiminutový sestup po náročné kozí stezce. Stiniva je oblázkovou pláží vhodnou pro milovníky divokých scenérií.

 

Skrivena Luka

Skrivena Luka – česky Skrytý přístav. Tento název je opravdu příhodný, tuto zátoku z otevřeného moře není vidět. Nachází se na jednom z nejvzdálenějších ostrovů jaderského pobřeží. Známá je hlavně díky jednomu z nejstarších majáků na Jadranu – majáku Struga, který byl postaven už v roce 1839. Stejně jako většina pláží v Chorvatsku je Skrivena Luka pláží oblázkovou.

Banje

Jedná se o jednu z nejznámějších dubrovnických pláží. Nachází se v blízkosti historického centra města s výhledem na hradby starobylého Dubrovníku. Ve večerních hodinách se tato oblázková pláž stává místem vzrušující noční zábavy.

 

Rajska Plaža

Rajska Plaža – dva kilometry krásné písečné pláže. Tuto pláž, byste našli v obci Lopar na ostrově Rab. Je výjimečně mělká, a tedy ideální i pro nejmenší děti. Loparské moře je teplé a vždy čisté. V okolí najdeme restaurace, bary nebo sportovní vyžití pro celou rodinu.

 

Zrće

Pláž Zrće se také někdy nazývá chorvatskou Ibizou. Je to proto, že v posledních letech tomuto místu vládnou festivaly, potkáte tu známé DJ a koktejly tu tečou proudem. Ne vždy tomu tak bývalo – dříve byla tato pláž známá jako ta nejkrásnější na Jadranu. Dodnes je ovšem plně oblázkovou pláží a obklopena čistým mořem.

 

Vela Plaža

Jedním z nejnavštěvovanějších letovisek na ostrově Krk je pláž Vela Plaža. Najdeme ji ve městě Baška. Nabízí nám krásné koupání, ale užijeme si tu i spoustu zábavy. Vybrat si můžete z několika vodních sportů nebo tobogánů. Pláž Vela je krásná, dlouhá a písečná. Byla oceněna Modrou vlajkou.

 

Punta Rata

 

Pláž Punta Rata bychom hledali na Makarské riviéře. Časopis Forbes ji zařadil mezi deset nejkrásnějších pláží světa, a nejen proto se o této pláži právem říká, že je nejkrásnější v celém Chorvatsku. Patří také k nejznámějším, proto musíme počítat s tím, že bude plná turistů. Jedná se o oblázkovou pláž, kterou obklopují borovicové háje, které vrhají příjemný stín.
 

 Inspirujte se oblíbenými objekty